theme-sticky-logo-alt

Corona Arkadaşlığı

Bu sabah gözlerimi açtım ve çok şükür baş ağrım yok. Yaklaşık bir aydır sevgili Corona virüsün bana arkadaşlık etmesi ile aktif olan baş ağrım bu sabah gözlerimi açıp uyandığımda gitmişti. Çok büyük sevinç hissettim. Size anlatayım…
Vücudumuzdaki her hücremiz çok kıymetli. Eğer hafif bir rahatsızlık hissediyorsak veya dış etkenler sebebiyle yaralanmışsak canımız ne çok yanıyor değil mi? Yaşadığımız hayattan tat tuz alamıyoruz.
Ah bu Corona iki yıldır dünyayı dize getirdi. Birçok üzücü kayıplar ve deneyimler yaşadık. Ben kendi adıma çok hafif atlattım. Çok şükür. Başka insanlarda etkisi çok daha fazla oldu. Corona kötü arkadaş. Birçokları canından oldu. İlişkiler bozuldu. İşsizlik ve pahalılık arttı. Bunlar Corona’nın bize yaşattığı olumsuzluklar…
Bir de başka bir bakış açısı ile baktığımızda Corona hayatımızı yeniden gözden geçirmemizi ve kendi içimize dönmemize önayak oldu. Yaşam telaşımızı sakince izletti bize. Tabii fark etmek isteyenlere. Bazen olumsuz giden şeylere yeniden başlamak gerekiyor ya… Bana da etkisi öğle oldu. Daha önce önemli olduğunu düşündüğüm birçok inancımı ve davranışımı bıraktım. Çünkü onların bana bir faydası yoktu. Yeni şeyleri hayatıma almak ve deneyimlemek daha güzel sonuçlar veriyor.
Hani her okuduğumuz kitaptan bir kelime, her arkadaştan bir düşünce ve davranış size kalır ya… Corona da bana bu düşünceyi bıraktı. Hayatıma bu şekilde devam etmeye karar verdim.

Önceki Yazı
Yakın Uzak
Sonraki Yazı
Yolculuk
15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://daginikkalsin.com 300 0